Chicago: burmistrz Lori Lightfoot twierdzi, że ludzie ją krytykują bo jest czarnoskórą kobietą

4
948
Lori Lightfoot
Fot. NBC News Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W wywiadzie dla stacji telewizyjnej WTTW-Ch. 11 burmistrz Chicago Lori Lightfoot stwierdziła, że krytyka, która spada na nią jest w 99 procent przypadków spowodowana tym, że jest ona czarnoskórą kobietą. „Spójrzcie na moich poprzedników. Czy ludzie mieli pretensje do Richarda Daley’ego za herbaciane spotkania? Czy Rahm Emanuel był grzeczny i jednoczył ludzi? Nie. W stosunku do kobiet i ludzi kolorowych zawsze używane są inne standardy. Ja to rozumiem i wiedziałam o tym przez całe moje życie.”

Od czasu objęcia przez Lori Lightfoot urzędu burmistrza Chicago dwa lata temu, z pracą w jej biurze pożegnało się ponad tuzin osób. W większości przypadków były to decyzje spowodowane trudnymi warunkami pracy, wynikającymi z charakteru Lightfoot, słynącej z gorącego temperamentu i wulgarności.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

4 KOMENTARZE

  1. Użyję języka poprawności politycznej. Ta osoba nie dorosła do pełnionej funkcji. Argument rasowy kończy wszelką dyskusjęj. Mieszkańcy Chicago popełnili ogromny błąd w wyborach. Czy mieli jednak jakiś inny wybór? Czy inny kandydat byłby lepszym burmistrzem? Nie było takich i mieszkańcy sami sobie są winni.

  2. Pani burmistrz nie jest jakoś specjalnie z mojej bajki ale bardzo podoba mi się sposób, w jaki irytuje ona całą masę rasistowskich i homofobicznych durni. Zgadzam się także z nią co do podwójnych standardów wobec kobiet. Mogę podać całą masę przykładów, kiedy jakiś samozwańczy oceniacz używa konstrukcji słownej pt. “ta kobieta” z intencją poniżenia omawianej osoby. Nigdy nie słyszałem pogardliwie użytego zwrotu “ten mężczyzna” pod adresem politycznego oponenta płci męskiej. Nie wspominając już o bezczelnym ocenianiu urody żeńskiego polityka. Karaś czy Gadowski, emigracja czy Kraj, takie samo chamstwo. W przypadku Gadowskiego tym bardziej bezsensowne, że do roli eksperta kobiecej urody mianuje się wyjątkowo wizualnie ohydny typ. Facjata Gadowskiego przypomina gębę pacjenta, który zaliczył wszystkie znane ludzkości choroby weneryczne. I takie coś chce oceniać urodę innych ludzi?

  3. Nie wazne czy czarny czy bialy czlowiek. Wszyscy jestesmy dziecmi Boga ale co do sprawowania funkcji meza stanu najwazniejsza jest dojrzalosc intelektualana oparta na prawdziwej wiedzy a niestety wielu politykom tego brak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!