Chicago: właściciel firmy z Park Ridge oskarżony o wręczanie łapówek na kwotę około 300 tysięcy dolarów

0
656
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Właściciel kompanii przewoźniczej z Park Ridge na północno-zachodnich przedmieściach, został oskarżony przez sąd federalny w Chicago o wręczenie łapówek dyrektorowi firmy transportowej z Arkansas, w celu zabezpieczenia milionowych kontraktów. 43-letni Ilija Ristik został aresztowany w poniedziałek i po wpłaceniu kaucji wypuszczony na wolność.

Oskarżony miał zapłacić co najmniej 280 tysięcy dolarów wiceprezesowi jednej z największych firm zajmujących się transportem naziemnym w USA. Jej roczne przychody operacyjne to 9,2 miliarda dolarów. Wiceprezes, określany w pozwie sądowym jako „Osoba A”, nadzorował cały ruch ciężarówek i kontenerów kolejowych w regionach Chicago i Midwest. 

Od 2018 roku zaczął planować odejście z firmy i założenie własnej. Uznał współpracę z Ristikiem jako okazję do jej rozwoju. W ramach planu obu mężczyzn, Ristik zgodził się płacić 5 tysięcy dolarów tygodniowo wiceprezesowi za „konsultacje” w zamian za kierowanie lukratywnych kontraktów z firmy z Arkansas do kilku kompanii Ristika, znajdujących się w Chicago, Des Plaines, Justice i na Florydzie. W grudniu 2019 roku, afera została ujawniona, a „Osoba A” zwolniona z pracy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!