Chicago: odwołane wystawy i oficjalne wydarzenia – miasto straciło miliony dolarów

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wymuszone pandemią odwołania konwencji i wystaw w Chicago kosztowało miasto i stan Illinois 233,8 miliona dolarów. Poinformował o tym zarząd zarząd Metropolitan Pier and Exposition Authority (MPEA), korporacja, która jest właścicielem m.in. Navy Pier i McCormick Place w Chicago. Po raz ostatni konwencja w tym ostatnim miejscu odbyła się 6 marca 2020 roku. Od tej pory odwołano 230 wydarzeń, które miały przyciągnąć blisko 3,5 miliona uczestników i zapewnić gospodarce stanu 3 miliardy dolarów przychodów.

Dyrektor finansowy MPEA Jason Bormann twierdzi, że McCormick Place powróci do pełnego funkcjonowania dopiero w 2024 roku. Do tego czasu, zarząd Metropolitan Pier and Exposition Authority, ma nadzieję na zwrot do kasy Illinois zaciągniętej, na okres pandemii, pożyczki w wysokości ponad 15 milionów dolarów oraz całkowite uzupełnienie rezerwy budżetowej McCormick Place, wynoszącej 30 milionów dolarów.

Jason Bormann podkreślił, że sytuacja wydaje się ponura, ale mogło być jeszcze gorzej. Dzięki jednak zdecydowanym działaniom, w tym przefinansowaniu zadłużenia w wysokości blisko 118,5 dolarów, zaoszczędzono 115 milionów dolarów. „Niestety, plan cięć wydatkówwymagał zwolnień lub wysłanie na urlopy ponad 80 procent pracowników” – dodał Bormann.

Ponowne otwarcie McCormick Place ma nastąpić nie wcześniej niż w lipcu, ale jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się w nim kręcenie kolejnych odcinków serialu telewizyjnego„Chicago Med”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!