Chicago: członkowie związku zawodowego dozorców biurowców z nowym kontraktem

0
1051
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Członkowie związku zawodowego dozorców biurowców w centrum Chicago i na przedmieściach (Service Employees International Union Local 1) ratyfikowali 3-letni kontrakt, zapewniający im m.in. podwyżki płac i prawo ubiegania się o ponowne przyjęcie do pracy w przypadku wcześniejszego zwolnienia. Umowa obejmuje około 10 tysięcy osób. W negocjacjach uczestniczyło Stowarzyszenie Właścicieli i Menedżerów Budynków w Chicago i deweloperów na przedmieściach.

Dozorcy biurowców w centrum Chicago otrzymają w ciągu najbliższych 3 lat podwyżkę płac w wysokości 6,3 procent, a na przedmieściach w wysokości 7,7 procent oraz podwojenie składek pracodawcy na plany emerytalne 401(k). Jak powiedziała Krystyna Galik, członek zarządu związku: „Wspólnie wywalczyliśmy lepsze płace i bezpieczeństwo pracy oraz świadczenia zdrowotne, co daje nam tak bardzo potrzebną naszym rodzinom stabilizację życia”.

Umowa została w przeważającej części ratyfikowana podczas dwóch spotkań online prowadzonych w języku hiszpańskim, polskim i angielskim. Stary kontrakt wygasł 9 kwietnia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!