Chicago: propozycja powszechnego dochodu dla mieszkańców – 500 $ na miesiąc

0
475

Na środowym posiedzeniu Rady Miasta Chicago radny 36. okręgu wyborczego Gilbert Villegas zaproponuje utworzenie programu powszechnego dochodu dla mieszkańców miasta.

W marcu rezolucja wzywająca miasto do wykorzystania 30 milionów dolarów z 1,9 miliarda dolarów federalnych funduszy pomocowych skierowanych do Chicago w celu uruchomienia programu pilotażowego o gwarantowanych dochodach przekształciła się w emocjonalną debatę na temat odszkodowań dla rodzin byłych niewolników. Podczas wymiany poglądów, radny 28. okręgu wyborczego Jason Ervin powiedział, że proponowany program powszechnego dochodu byłby „policzkiem” dla Afroamerykanów. Uważa on, że w pierwszej kolejności to właśnie program wypłat odszkodowań dla potomków byłych niewolników, powinien stać się głównym punktem obrad najbliższej sesji Rady Miasta. 

Rozporządzenie Villegasa zakłada w okresie kolejnego roku, miesięczne wypłaty w wysokości 500 dolarów najbardziej potrzebującym rodzinom w Chicago. Program miałby rozpocząć się 30 czerwca i zakończyć automatycznie rok później.

Aby zakwalifikować się do wypłat 500 dolarów, mieszkańcy Chicago musieliby wykazać, że zostali dotknięci pandemią, a ich roczny dochód nie przekracza trzykrotności federalnego wskaźnika ubóstwa – około 38,640 dolarów na jedną osobę i 52,260 dolarów na małżeństwo.

Gilbert  Villegas oszacował, że rodziny ponad 90 procent uczniów szkół publicznych w Chicago kwalifikowałyby się do gwarantowanych płatności z programu powszechnego dochodu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!