Chicago: kilkaset osób protestowało w dzielnicy Logan Square żądając reform w policji

1
400
Logan Square protest Toledo
Fot. screenshot video ABC 7 Chicago

Tłumy mieszkańców Chicago uczestniczyły wczoraj w proteście przeciwko brutalności policji, żądając sprawiedliwości po śmierci 13-letniego Adama Toledo. Nastolatek zginął 29 marca podczas akcji policyjnej. Protesty na terenie całego miasta to reakcja na upublicznione w czwartek przez COPA nagranie z kamer policyjnych.

Wiec, który rozpoczął się ok.5:30 po południu przyciągnął tłumy chicagowian domagających się reform w policji. Manifestacja pod pomnikiem w centrum Logan Square trwała kilka godzin. Zamknięto okoliczne ulice. Później protestujący przeniesli się pod dom burmistrz Chicago, Lori Lightfoot. Pod koniec wiecu niektórzy z manifestujących starli się z policją w rejonie Logan Blvd. Kilka agresywnych osób zostało aresztowanych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. Demonstranci chcą reformy policji. Jaka ta reforma ma być? Na czym ma polegać? O atakach i ofiarach wśród policjantów nikt nie pisze i nie mówi. W każdym tygodniu mamy w Chicago kilkadziesiąt ofiar strzelanin z tego przynajmniej kilkanaście śmiertelnych. Czarni Amerykania z gangów strzelają do innych Czarnych Amerykanów. Czy są organizowane jakieś protesty? Czy ktoś widział przedstawicieli BLM w południowo-zachodniej i południowej części Chicago. Jedna z liderek BLM jest zajęta kupowaniem domów, więc trudno wymagać od niej, aby zajmowała się strzelaninami w Chicago. Ostatnio kupiła czwarty dom w LA. Jednak co robią pozostałe dwie liderki? Wszystkie określają się jako zwolenniczki marksizmu, więc powinno im zależeć na poprawie losu i warunków życia czarnych sióstr i braci. Z tego co robią wynika, że cała ich organizacja to tylko atrapa wykorzystywana dla osobistego wzbogacenia się z aktywnym udziałem wielkich korporacji, które dla poprawności politycznej so bardzo chojne finansowo dla BLM. A iliść strzelanin w Chicago nie maleje. Gubernator i burmistrz traktują to jako nową “normalność” dla Chicago i nic nie robią, aby to zmienić. Radykalni członkowie kongresu chcą zlikwidować policję, na czym najbardziej ucierpią ludzie biedni i mniejszości rasowe. W przeciwieństwie do radykałów i bogatych ludzi ich nie stać na prywatną ochronę. Można postawić pytanie, czy to nie jest rasizm?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!