Evanston: radni zatwierdzili plan wypłat odszkodowań za prześladowania rasowe

2
328
Evanston
Fot. Star Tribune

Radni Evanston na północnych przedmieściach, zatwierdzili rozpoczęcie dystrybucji środków finansowych w ramach, przegłosowanego w 2019 roku planu wypłat odszkodowań za prześladowania rasowe Afroamerykanów – Evanston Local Reparations.

W poniedziałek, głosami 8-1 uruchomiono program, który zakłada przeznaczenie 400 tysięcy dolarów na pomoc kwalifikującym się osobom na zakup domu lub jego spłaty czy na modernizację posiadanego już budynku. Maksymalna wysokość grantu to 25 tysięcy dolarów. Dom musi znajdować się w Evanston. Składający wniosek Afroamerykanin musi udowodnić, że mieszkał w Evanston w latach 1919-69 lub jest w prostej linii przodkiem byłego rezydenta miasta. Osoba może także kwalifikować się do otrzymania pomocy finansowej jeśli udowodni, że była dyskryminowana pod względem kwestii związanej z dostępem do mieszkalnictwa w Evanston po 1969 roku.

Cały fundusz programu Evanston Local Reparations to 10 milionów dolarów. Pieniądze mają pochodzić z podatków od sprzedaży marihuany i składanych darowizn.

Według danych z 2017 roku, Afroamerykanie stanowią blisko 17 procent populacji Evanston.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

2 KOMENTARZE

  1. “Składający wniosek Afroamerykanin musi udowodnić, że mieszkał w Evanston w latach 1919-69 lub jest w prostej linii przodkiem byłego rezydenta miasta.”
    *
    Bycie przodkiem własnego dziadka a przynajmniej rodzica może przedstawiać pewne trudności.
    Jak by to ujął Marcin Vogel; “dobrze tak tym dzikusom, szkoda, że wszystkie przepisy prawa nie są tak napisane”.
    Po usłyszeniu czego brzuchaci panowie Sewiński, Rzepkowski, Arsenowicz oraz Karaś wybuchnęliby gromkim śmiechem.

  2. To następny etap świadomego niszczenia i zniewalania Czarnych Amerykanów. Jak wszystkie programy (głównie proponowane przez demokratów) mające pomóc tej grupie ludności przyczyni się do wzrostu ubóstwa i uzależnienia ludzi od rządu. Początek dał LBJ swoim “Great Society” i od tego czasu w podobne inicjatywy władowano biliony dolarów. Efektem jest wzrost ubóstwa, zniszczenie rodzin Czarnych Amerykanów i całkowite uzależnienie od pomocy rządowej. Krótko mówiąc takie programy tworzą współczesne plantacje dla Czarnych Amerykanów. I tyle w temacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!