Chicago: Lori Lightfoot podpisała przepisy dot. współpracy policji z przedstawicielami służb imigracyjnych

1
Lori Lightfoot
Fot. NBC News Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Lori Lightfoot podpisała we wtorek, przegłosowane w ubiegłym miesiącu przez Radę Miasta Chicago, przepisy dotyczące współpracy departamentu policji z przedstawicielami federalnych służb imigracyjnych i celnych. 

Zlikwidowano luki prawne, które pozwalały na zatrzymanie przez policjantów osób, przebywających na terenie kraju nielegalnie, które w przeszłości weszły w konflikt z prawem. Organizacje zajmujące się prawami imigrantów od lat próbowały nakłonić władze Chicago do zmiany przepisów. Podkreślały, że korekta prawa skłoni społeczność imigrantów w Chicago do bardziej otwartej ich współpracy z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości w prowadzonych dochodzeniach, bez obawy o aresztowanie. 

Zgodnie z ordynacją nazwaną „Welcoming City” funkcjonariusze CPD nie będą mogli współpracować z agentami policji imigracyjnej ICE i organów celnych, nawet jeśli nazwiska aresztowanych znajdują się w bazie danych gangów w Chicago, osobom tym postawiono zarzuty kryminalne lub usłyszeli już wyroki skazujące czy wysłane były za nimi listy gończe. 

Agencjom miejskim nie wolno będzie także zatrzymywać ludzi wyłącznie dlatego, że istnieje przypuszczenie, że mogą one przebywać w Stanach Zjednoczonych nielegalnie i przekazywać kogokolwiek do aresztu ICE w celu egzekwowania prawa imigracyjnego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!