Illinois: od 1 stycznia 2021 roku wejdą w życie nowe przepisy prawa

Wiadomości Illinois

0
1907
Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Od 1 stycznia 2021 roku w Illinois obowiązywać zaczną nowe prawa. Z powodu pandemii koronawirusa i związanych z tym ograniczeń, nie odbyło się wiele zaplanowanych posiedzeń stanowego Kongresu. Z tego powodu w Illinois od nowego roku zaczną obowiązywać tylko 3 nowe prawa i jedna klauzula do instniejącego przepisu. Dla porównania, w 2020 roku w naszym stanie weszło w życie ponad 250 praw. 

Od 1 stycznia 2021 roku w Illinois o 1 dolara, do 11 dolarów na godzinę, wzrośnie stawka obowiązkowego minimalnego wynagrodzenia pracowników, do 100 dolarów na miesiąc ograniczona zostanie maksymalna kwota jaką pacjenci będą płacić za insulinę wydawaną na receptę, agencje rządowe będą mogły pobierać dane DNA od członków rodzin zaginionych osób w celu skoordynowania informacji z istniejącą federalną bazą danych (National Missing and Unidentified Persons System), a adresy domowe ofiar napaści seksualnych i prześladowanych będą utajnione.    

W nadchodzącym roku wprowadzone zostanie także ułatwienie dla właścicieli pojazdów. Nalepki na tablice rejestracyjne wydawane przez biura Sekretarza Stanu będzie można kupować na rok lub dwa lata.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!