Chicago: czarne chmury nad głową szefa FOP

Wiadomości Chicago

1
1263
Chicago Policja Związek Zawodowy Policjantów Fraternal
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zarząd Chicagowskiej Policji rozważa zwolnienie prezesa FOP (Chicagowskiego Związku Zawodowego Policjantów) Johna Catanzary ze stanowiska. Powodem jest seria kontrowersyjnych wpisów w mediach społecznościowych.

Na czwartkowym spotkaniu zarekomendowano zwolnienie Catanzary z powodu kilkunastu postów, które zamieścił na Facebooku od 2016 roku.

W jednym z nich zasugerował zabijanie ludzi. W innym poście dotyczącym muzułmanów Catanzara napisał: „dzikusy, wszyscy zasługują na kulę”.

W innym poście zamieścił swoje zdjęcie w mundurze policyjnym, składając oświadczenie polityczne, co jest sprzeczne z polityką departamentu. Komendant CPD zasugerował z kolei, że Catanzara powinien zostać zawieszony na rok, a nie zwolniony. Dezyzja w sprawie szefa związku zawodowego policji zostanie podjęta przez cały zarząd CPD.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. Ten Catanzara to musi być głupek. Żeby WYPISYWAĆ takie rzeczy?! Gdyby był mądrzejszy, chociażby tak jak polonijny policjant Marcin Vogel, to by wiedział, że takie słowa można WYGADYWAĆ a nie WYPISYWAĆ. Aaaaa nieee, Vogel niemal identyczne rzeczy wygadywał w polskojęzycznych radyjkach polonijnego getta (czyli nigdzie). A Catanzara po angielsku i w stacjach słuchanych nie tylko przez tzw. etników. Kto ma nagrania słów Vogla? A nawet gdyby ktoś miał, to kogo one zainteresują? Przecież każdy już wie, że jak Polak to rasista. Trump udowodnił nawet, że rasizm Polaków jest wiekszy od ich antysemityzmu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!