Chicago: czarne chmury nad głową szefa FOP

Wiadomości Chicago

1
307
Chicago Policja Związek Zawodowy Policjantów Fraternal

Zarząd Chicagowskiej Policji rozważa zwolnienie prezesa FOP (Chicagowskiego Związku Zawodowego Policjantów) Johna Catanzary ze stanowiska. Powodem jest seria kontrowersyjnych wpisów w mediach społecznościowych.

Na czwartkowym spotkaniu zarekomendowano zwolnienie Catanzary z powodu kilkunastu postów, które zamieścił na Facebooku od 2016 roku.

W jednym z nich zasugerował zabijanie ludzi. W innym poście dotyczącym muzułmanów Catanzara napisał: „dzikusy, wszyscy zasługują na kulę”.

W innym poście zamieścił swoje zdjęcie w mundurze policyjnym, składając oświadczenie polityczne, co jest sprzeczne z polityką departamentu. Komendant CPD zasugerował z kolei, że Catanzara powinien zostać zawieszony na rok, a nie zwolniony. Dezyzja w sprawie szefa związku zawodowego policji zostanie podjęta przez cały zarząd CPD.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. Ten Catanzara to musi być głupek. Żeby WYPISYWAĆ takie rzeczy?! Gdyby był mądrzejszy, chociażby tak jak polonijny policjant Marcin Vogel, to by wiedział, że takie słowa można WYGADYWAĆ a nie WYPISYWAĆ. Aaaaa nieee, Vogel niemal identyczne rzeczy wygadywał w polskojęzycznych radyjkach polonijnego getta (czyli nigdzie). A Catanzara po angielsku i w stacjach słuchanych nie tylko przez tzw. etników. Kto ma nagrania słów Vogla? A nawet gdyby ktoś miał, to kogo one zainteresują? Przecież każdy już wie, że jak Polak to rasista. Trump udowodnił nawet, że rasizm Polaków jest wiekszy od ich antysemityzmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!