Chicago: powrót uczniów do szkół

Wiadomości Chicago

0
Szkoła Chicago USA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

75 tys. dzieci planuje wrócić do nauki osobiście po ponownym otwarciu szkół w przyszłym roku – według danych Chicago Public Schools (CPS). To mniej niż jedna trzecia kwalifikujących się uczniów w wieku od przedszkola do 8 klasy. 

Faktyczna liczba uczniów, którzy powrócą do szkół, może się zmienić. Rodzice mają bowiem możliwość zmiany zdania, jeśli teraz zdecydowali o powrocie dziecka do szkoły.

Przeciwni powrotu uczniów do szkół są nauczyciele. Chicago Teachers Union uważa, że to niebezpieczne. Związek nauczycieli przedstawił kilka dni temu swoją listę żądań. Wśród nich jest odrzucenie przez CTU nauczania symultanicznego – w którym nauczyciele instruują uczniów w salach lekcyjnych i zdalnie w tym samym czasie. Argumentowali to tym, że uczniowie ucierpią z powodu powrotu do sal lekcyjnych, ponieważ większość będzie nadal uczyć się zdalnie i może stracić część uwagi nauczycieli. Nauczyciele domagają się też skrócenia czasu nauki zdalnej o jedną godzinę dziennie. Proponują również, by szkoły otwierać w przypadku, gdy wyniki testów na obecność koronawirusa w szkole nie przekroczą 3 procent.

Urzędnicy zapowiedzieli, że nauczycielom zostanie zaoferowane szkolenie w zakresie nauczania symultanicznego. Negocjacje pomiędzy stronami trwają.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!