Chicago – Lori Lightfoot: propozycja końca współpracy policji z ICE

Wiadomości Chicago

0
1194
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Lori Lightfoot przedstawiła plan, który ma wyeliminować z przepisów miejskich zapis o możliwości współpracy chicagowskiej policji ze służbami imigracyjnymi Stanów Zjednoczonych. Propozycja burmistrz obejmuje zakaz przekazywania informacji osobowych z miejskiej bazy danych, w której zarejestrowani są członkowie gangów, recydywiści, osoby przeciwko którym wszczęto postępowania kryminalne i za którymi wydano listy gończe.

Plan Lori Lightfoot uniemożliwi także funkcjonariuszom służb miejskich aresztowania nielegalnych imigrantów i oddawanie ich w ręce federalnej agencji ICE, oddziału Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego zajmującego się egzekwowaniem prawa imigracyjnego.

Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Miasta, Lori Lightfoot przedstawiła także propozycję podwyżki kar za zatruwanie środowiska w przypadkach burzenia dużych obiektów przemysłowych. Grzywna może wynieść od 5 do 20 tysięcy dolarów.

Ponadto burmistrz Chicago chce ograniczyć wysiedlanie najuboższych mieszkańców miasta z rozbudowywanych dzielnic. W tym celu proponuje wprowadzenie limitu liczby budowanych domów jedno- i dwurodzinych oraz konwersje wynajmowanych apartamentów w blokach na mieszkania własnościowe.     

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!