Chicago: nowa inicjatywa burmistrz Lori Lightfoot “Together We Heal”, kampania dot. dyskryminacji rasowej

Wiadomości Chicago

0
721
Together We Heal - Chicago
Fot. chicago.gov
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot wspólnie z biurem ds. Równości i Sprawiedliwości Rasowej ogłosiła nową kampanię pod nazwą “Together We Heal”, co oznacza “razem uzdrawiamy”. Jak mówią pomysłodawcy, akcja ma na celu złagodzenie dyskryminacji rasowej w Chicago. 

W myśl inicjatywy, wszyscy mieszkańcy Wietrznego Miasta mają zaangażować się w działania sprzyjające łączeniu się wszystkich ludzi. Aby to osiągnąć powinniśmy poznać historię Ameryki i czasów szczególnego ucisku czarnoskórych. Akcja zachęca do rozmów na temat dyskryminacji i nierówności systemowych, wirtualnych spotkań znajomych i innych zajęć. Inicjatywa zakończy się pod koniec stycznia wirtualnym szczytem uzdrawiania, podczas którego zostaną rozważone poczynione postępy i wytyczone działania na przyszłość. 

– Niezależnie od tego, czy to kryzys zdrowotny, czy protesty, które wybuchły w odpowiedzi na nierówności rasowe, wydarzenia tego roku skłoniły nas do zwrócenia uwagi, w jaki sposób rasizm nadal napędza nierówności systemowe zarówno w naszym mieście, jak i w całym kraju – mówi Lightfoot. – Dzięki inicjatywie „Together we Heal” przekształcimy tę świadomość w czyn, tworząc dyskursywne przestrzenie, w których nasi mieszkańcy będą się wzajemnie słuchać, leczyć i współpracować, aby stworzyć Chicago wolne od plag rasowej niesprawiedliwości. Budując mosty między sobą poprzez to dzieło uzdrawiania rasowego, będziemy nie tylko bardziej zjednoczeni jako miasto, ale także rozwijamy empatię, której potrzebujemy, aby całościowo odzyskać siły po wyzwaniach tego bezprecedensowego roku – dodała burmistrz.

Jak przekonują inicjatorzy akcji, TWH to kompleksowy projekt mający na celu zajęcie się tematem rasowym w kraju – zaostrzonym przez COVID-19; spowodowanym zabójstwem George’a Floyda, Breonny Taylor i innych. Mają na to wpływ też utrata miejsc pracy i zamykanie przedsiębiorstw oraz zniszczenie majątków, a także dziesięciolecia nierówności rasowych w Chicago.

Na stronie miasta Chicago pojawił się film promujący akcję. W większości to wypowiedzi osób czarnoskórych, którzy mówią o tym, jak trudne jest dla nich przetrwanie w czasach pandemii oraz o tym, że muszą wychodzić na ulice, aby walczyć o swoje prawa. Apelują o to, aby zniknęły różnice rasowe i potrzebne jest do tego zaangażowanie wszystkich ludzi. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!