Illinois: rekordy fałszywych podań o świadczenia dla bezrobotnych

Wiadomości Illinois

0
598
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ponad 212 tysięcy fałszywych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych wpłynęło od marca do stanowego Departamentu Zatrudnienia Illinois (IDES). 169,5 tysiąca podań o zapomogę zostało złożonych w ramach antykryzysowej pomocy dla osób samozatrudniających się lub pracujących na zlecenie, a 42,5 tysiąca w systemie normalnym. W większości przypadków złodzieje posługiwali się danymi personalnymi skradzionymi przez hakerów w ubiegłych latach z baz danych agencji kredytowych takich jak np. Equifax. Pracownikom IDES udało się zidentyfikować większość fałszywych podań.  

Poszkodowani mieszkańcy Illinois, którzy otrzymają powiadomienia listowne z załączonymi kartami debetowymi dla bezrobotnych o przyznaniu im świadczenia, a nie złożyli wniosku o jego przyznanie, muszą natychmiast kontaktować się z IDES, dzwoniąc na numer telefonu 800-814-0513. Osoby te powinny także nie aktywować przysłanych kart debetowych i zamrozić swoje informacje w głównych agencjach kredytowych. 

Od 1 marca do końca października stanowy Departament Zatrudnienia Illinois wypłacił zasiłek dla ponad 1,3 miliona bezrobotnych na łączną kwotę 17,7 miliarda dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!