Chicago: Lori Lightfoot broni planu dot. surowszego karania za przekroczenie prędkości

Wiadomości Chicago

0
1205
Lori Lightfoot budżet miasta Chicago
Fot. Twitter: Mayor Lori Lightfoot
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Burmistrz Lori Lightfoot broni swojego planu wprowadzenia zmodyfikowanych przepisów dotyczących karania kierowców za zbyt szybką jazdę na ulicach Chicago w miejscach, gdzie ustawione są fotoradary. 

W celu załatania ponad miliardowej dziury budżetowej burmistrz naszego miasta zapowiedziała w ubiegłym tygodniu między innymi podwyższenie kar za przekroczenia przepisów ruchu drogowego. Jedna z propozycji mówi o karaniu kierowców mandatami za przekroczenie prędkości powyżej 6 mil na godzinę, a nie jak dotychczas powyżej 10 mil na godzinę. W przypadku pierwszego wykroczenia kierowca otrzyma upomnienie. Powtórne złamanie przepisów będzie skutkowało karą w wysokości 35 dolarów. 35 dolarów, winny płacił dotychczas za przekroczenie limitu prędkości powyżej 10 mil na godzinę. W przypadku przekroczenia limitu prędkości powyżej 11 mil na godzinę kara wynosi 100 dolarów. Na terenie Chicago zainstalowanych jest 88 fotoradarów, 72 w okolicach parków i placów zabaw i 16 wokół szkół.  

Zmiany wszystkich przepisów o opłatach i karach, mają przynieść miastu w 2021 roku dodatkowy dochód w wysokości 381,5 miliona dolarów. 

Lori Lightfoot tłumaczy swoją decyzję o zmianie przepisów chęcią zwiększenia bezpieczeństwa na ulicach Chicago. 

Z danych departamentu chicagowskiej policji wynika, że liczba wypadków drogowych w Wietrznym Mieście jest w tym roku o nieco ponad 19 tysięcy niższa niż w tym samym okresie 2019 roku.  

Więcej wiadomości z USA, wiadomości z Chicago i ze świata – sprawdź nas na Twitterze: kliknij i na Facebooku: kliknij.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!