Chicago: burmistrz Lori Lightfoot kontaktowała się z lobbystą wbrew nowemu prawu

Wiadomości Chicago

0
736
Lori Lightfoot burmistrz Chicago
Fot. Twitter: Mayor Lori Lightfoot
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dochodzenie dziennikarzy Chicago Tribune wykazało, że kilka miesięcy po wejściu w życie nowego prawa, zakazującego bezpośredniego kontaktowania się lobbystów z urzędnikami miejskimi, Lori Lightfoot nawiązała z jednym z nich kontakt e-mailowy. W sierpniu, burmistrz Wietrznego Miasta wymieniała się korespondencją z Gyatą Kimmonsem, członkiem rady nadzorczej miejscowości Flossmoor w sprawie firmy realnościowej Unibail‐Rodamco‐Westfield, wynajmującej powierzchnie użytkowe na terenie lotniska O’Hare International.

Smaczku sprawie dodaje fakt, że to Lori Lighfoot zaproponowała w kwietniu wprowadzenie nowych, zaostrzonych przepisów, które później zostały w głosowaniu odrzucone przez radnych Chicago.

Rzeczniczka prasowa burmistrz Jordan Troy w wydanym oświadczeniu zapewniła, że kontakty z Kimmonsem nie dotyczyły spraw biznesowych, i że miejska Rada Etyki nie egzekwowała w tym czasie propozycji wprowadzonego prawa.

Według danych ratusza miejskiego, w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca, Gyata Kimmons otrzymał od swoich klientów, za prowadzony przez siebie lobbing 139 tysięcy dolarów.  

Więcej wiadomości z USA, wiadomości z Chicago i ze świata – sprawdź nas na Twitterze: kliknij i na Facebooku: kliknij.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!