Chicago: szybkie testy na COVID-19 dla pasażerów lotnisk

0
1126
fot. The Conversation

Szybkie testy na COVID-19, opracowane przez firmę Abbott Laboratories (Abbott ID NOW), wkrótce mogą być dostępne dla pasażerów i pracowników na międzynarodowym lotnisku O’Hare. Kompania XpresCheck prowadzi rozmowy w tej sprawie z władzami Chicago. Jeżeli negocjacje zakończą się pomyślnie, testy na lotnisku będą dostępne dla klientów jeszcze przed rozpoczęciem sezonu świątecznego. Cena usługi wynosić ma 200 dolarów, a wyniki badań będą znane do 13 minut.

Od środy testy firmy XpresCheck są oferowane pasażerom na międzynarodowych lotniskach JFK w Nowym Jorku i Newark Liberty. Testy są dobrowolne. 

Firma Abbott, z północnych przedmieść Chicago, twierdzi, że jej test ID NOW prawidłowo wykrywa pozytywne wyniki w 95 procent przypadków, a negatywne w 98 procent przypadków w ciągu siedmiu dni od wystąpienia objawów. 

Władze United Airlines z główną siedzibą w Chicago, niedawno ogłosiły, że zaczną oferować szybkie testy COVID-19 klientom podróżującym z San Francisco na Hawaje, które mają 14-dniową kwarantannę dla każdego podróżującego na wyspy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!