Chicago: ponad połowa mieszkańców ma problemy finansowe

0
1286
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez fundację Roberta Wooda Johnsona i Harvard TH Chan School of Public Health, z powodu panującej pandemii koronawirusa połowa chicagowskich domostw boryka się z poważnymi problemi finansowymi. Ankietę przeprowadzono w dniach od 1 lipca do 3 sierpnia. Odpowiedziało na nią ponad 3400 osób w czterech dużych miastach USA, w tym 529 dorosłych mieszkańców Chicago. 

Problemy finansowe rodzin to głównie utrata pracy lub obniżenie zarobków. W rezultacie, ponad 33 procent dorosłych zmuszonych zostało do wykorzystania wszystkich swoich oszczędności. Pomimo tego 25 procent ankietowanych mieszkańców Chicago ma zaległości w spłatach czynszu lub kredytów hipotecznych. Około 20 procent osób przyznało, że w celu zapewnienia rodzinie możliwości kupna żywności, celowo spóźniło się lub całkowicie pominęło płatności głównych rachunków domowych.

Według sondażu największe problemy finansowe mają rodziny afroamerykańskie i latynoskie, odpowiednio 69 i 63 procent oraz gospodarstwa domowe z łącznym rocznym dochodem poniżej 100 tysięcy dolarów – 59 procent.

Podobne problemy jak mieszkańcy Chicago mają także osoby dorosłe w Nowym Jorku, Houston i Los Angeles. Tam również ponad połowa  gospodarstw ​​domowych boryka się z problemami finansowymi wynikakającymi z pandemii. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!