Illinois: pozew przeciwko właścicielom Vista Tower

0
Fot. vistatowerchicago.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Do sądu okręgowego powiatu Cook wpłynął pozew złożony przez multimilionera Steve’a Vogela przeciwko firmie deweloperskiej z Chicago Magellan Development Group. Były właściciel Boat Holdings, która była największym producentem łodzi pontonowych w kraju, domaga się unieważnienia umowy kupna mieszkania na 90 pietrze Vista Tower przy 363 West Wicker Drive. Pozew Vogela pojawił się nieco ponad miesiąc po ujawnieniu faktu kupna przez Magellan Development Group 90 procent akcji drapacza chmur, należących do chińskiego miliardera Wanga Jianlina właściciela Dalian Wanda Group.

W ponad 100-piętrowym wieżowcu miał powstać pierwszy w USA pięciogwiazdkowy Wanda Hotel, co było jednym z powodów, dla których Steve Vogel postanowił kupić mieszkanie w Vista Tower za 10 milionów dolarów. Teraz żąda wzrotu wpłaconej zaliczki w wysokości 1,7 miliona dolarów i pokrycia kosztów architektonicznych.

Vista Tower  jest częścią 28-akrowego planu zabudowy przez Magellan Development Group terenów położonych wzdłuż Lake Shore Drive, Chicago River i Millennium Park. Budowa wieżowca kosztować ma miliard dolarów. Jak dotychczas sprzedano około połowę z 396 mieszkań w Vista Tower. Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się już pod koniec tego roku.

W 2018 roku Steve Vogel sprzedał Boat Holdings firmie Polaris Industries za 805 milionów. Obecnie biznesmen mieszka na Florydzie i chce mieć drugi dom w Chicago.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!