Chicago: fundusz “Together Now” – firmy nie spełniają wymogów

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W czerwcu władze Chicago ogłosiły stworzenie funduszu “Together Now”, którego celem miała być pomoc finansowa właścicielom biznesów zniszczonych podczas rozruchów na ulicach Wietrznego Miasta, do jakich doszło po zabiciu w Minneapolis Afroamerykanina George’a Floyda. Do rozdysponowania było 10 milionów dolarów. Jak dowiedzieli się dziennikarze Chicago Tribune z tej kwoty rozdysponowano jak dotychczas zaledwie niecałe 233 tysiące dolarów.

Z pomocy finansowej skorzystało 77 biznesów, z czego 31 otrzymało mniej niż tysiąc dolarów. Ośmiu właścicieli firm dostało maksymalną sumę 10 tysięcy dolarów. Odrzucono ponad 420 innych wniosków. Władze Chicago twierdzą, że wiele biznesów nie spełniało odpowiednich kryteriów kwalifikujących do otrzymania pomocy.

W odpowiedzi właściciele firm argumentują, że spełnienie wszystkich wymogów stawianych przez miasto jest praktycznie niemożliwe. Aby się zakwalifikować, przedsiębiorcy nie mogą zatrudniać więcej niż stu pracowników w pełnym wymiarze godzin, ani być winni miastu więcej niż 2,5 tysiąca dolarów. Wymagano również, aby wnioskodawcy przedstawili pozwolenie na prowadzenie działalności biznesowej, zeznanie bankowe lub podatkowe, roszczenia ubezpieczeniowe lub wyceny napraw.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!