Lori Lightfoot: plan pomocy dla mieszkańców dot. spłacania rat za nieruchomości

0
Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot ogłosiła przekierowanie 33 milionów dolarów z federalnego funduszu pomocy w odbudowie gospodarki po pandemii koronawirusa, na granty dla mieszkańców miasta borykających się z płaceniem rat za wynajem mieszkań i pożyczek zaciągniętych na zakup nieruchomości. Osoby, których roczny dochód nie przekracza 50 procent średniej zarobków w regionie, wynoszącej obecnie 67 tysięcy dolarów na dwuosobową rodzinę, mogą liczyć na wsparcie finansowe w wysokości odpowiadającej od 3 do 6 miesięcznych rat czynszu. Podania o przyznanie pomocy należy zgłaszać drogą elektroniczną w terminie od 27 lipca do 10 sierpnia na stronie miasta Chicago pod adresem: chi.gov/housinghelp. Wnioski rozpatrywane będą przez miejski Departament Rodziny. 

Kolejne granty w wysokości 2 i 3 tysięcy dolarów będą oferowane przez Departament Mieszkalnictwa Chicago rodzinom, których roczny dochód nie przekracza 60 procent wspomnianej wcześniej średniej w regionie. Na 3,300 dolarów mogą także liczyć właściciele domów, których zarobki nie przekraczają 120 procent średniej. W tym ostatnim przypadku wnioski będą przyjmowane od 3 sierpnia, a pieniądze trafią bezpośrednio do pożyczkodawców. 

Lori Lightfoot zapowiedziała także działania, mające na celu zapewnienie darmowej pomocy prawnej rodzinom, którym grożą eksmisje, ale tylko tym, których dochód nie przekracza 60 procent średniej zarobków w regionie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!