Chicago nie chce dzielić się pieniędzmi z prywatnymi szkołami, dołącza do pozwu

0
CPS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Departament chicagowskich szkół publicznych (CPS) dołączył do 9 stanów i trzech dystryktów szkolnych, które wytoczyły proces Departamentowi Edukacji Stanów Zjednoczonych i jego szefowej Betsy DeVos. Sprawa dotyczy podziału funduszy federalnych otrzymanych w ramach tarczy antykryzysowej. Kalifornia, Michigan, Hawaje, Maine, Maryland, Nowy Meksyk, Wisconsin, Pennsylvania, Dystrykt Kolumbii oraz departamenty szkół publicznych w Nowym Jorku, Cleveland, San Francisco i teraz Chicago, nie chcą dzielić się pieniędzmi z prywatnymi szkołami.

Według obliczeń władz CPS, gdyby podział funduszy nastąpił według wytycznych rządu, do departamentu chicagowskich szkół publicznych trafiłoby o 10 milionów dolarów mniej niż w przypadku tradycyjnego podziału pieniędzy.    

W ramach federalnej ustawy CARES Act dla szkół w Illinois przeznaczono 570 milionów dolarów. Według wyliczeń Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych do szkół prywatnych w naszym stanie powinno trafić 28,7 miliona dolarów. Przy zastosowaniu obowiązującej do tej pory formuły używanej przez CPS byłoby to 18,5 miliona dolarów.  

Departament Edukacji Stanów ma czas do 29 lipca do ustosunkowanie się do złożonego pozwu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!