Chicago

Chicago: nowa inicjatywa burmistrz Lori Lightfoot “Together We Heal”, kampania dot. dyskryminacji rasowej

08/12/2020 0 komentarzy
Together We Heal - Chicago

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot wspólnie z biurem ds. Równości i Sprawiedliwości Rasowej ogłosiła nową kampanię pod nazwą “Together We Heal”, co oznacza “razem uzdrawiamy”. Jak mówią pomysłodawcy, akcja ma na celu złagodzenie dyskryminacji rasowej w Chicago. 

W myśl inicjatywy, wszyscy mieszkańcy Wietrznego Miasta mają zaangażować się w działania sprzyjające łączeniu się wszystkich ludzi. Aby to osiągnąć powinniśmy poznać historię Ameryki i czasów szczególnego ucisku czarnoskórych. Akcja zachęca do rozmów na temat dyskryminacji i nierówności systemowych, wirtualnych spotkań znajomych i innych zajęć. Inicjatywa zakończy się pod koniec stycznia wirtualnym szczytem uzdrawiania, podczas którego zostaną rozważone poczynione postępy i wytyczone działania na przyszłość. 

– Niezależnie od tego, czy to kryzys zdrowotny, czy protesty, które wybuchły w odpowiedzi na nierówności rasowe, wydarzenia tego roku skłoniły nas do zwrócenia uwagi, w jaki sposób rasizm nadal napędza nierówności systemowe zarówno w naszym mieście, jak i w całym kraju – mówi Lightfoot. – Dzięki inicjatywie „Together we Heal” przekształcimy tę świadomość w czyn, tworząc dyskursywne przestrzenie, w których nasi mieszkańcy będą się wzajemnie słuchać, leczyć i współpracować, aby stworzyć Chicago wolne od plag rasowej niesprawiedliwości. Budując mosty między sobą poprzez to dzieło uzdrawiania rasowego, będziemy nie tylko bardziej zjednoczeni jako miasto, ale także rozwijamy empatię, której potrzebujemy, aby całościowo odzyskać siły po wyzwaniach tego bezprecedensowego roku – dodała burmistrz.

Jak przekonują inicjatorzy akcji, TWH to kompleksowy projekt mający na celu zajęcie się tematem rasowym w kraju – zaostrzonym przez COVID-19; spowodowanym zabójstwem George’a Floyda, Breonny Taylor i innych. Mają na to wpływ też utrata miejsc pracy i zamykanie przedsiębiorstw oraz zniszczenie majątków, a także dziesięciolecia nierówności rasowych w Chicago.

Na stronie miasta Chicago pojawił się film promujący akcję. W większości to wypowiedzi osób czarnoskórych, którzy mówią o tym, jak trudne jest dla nich przetrwanie w czasach pandemii oraz o tym, że muszą wychodzić na ulice, aby walczyć o swoje prawa. Apelują o to, aby zniknęły różnice rasowe i potrzebne jest do tego zaangażowanie wszystkich ludzi. 

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
09 Feb
NEWS
Dziś wielkie sportowe święto w USA. FINAŁ Super Bowl
09 Feb
NEWS
Dzwońcie do naszego radiotonu od 7.00AM do 7.00 PM - 847.593.1030
09 Feb
NEWS
Radioton Daru Serca. Mamy już 264 000 dolarów dla chorych dzieci
down
Najnowsze Wiadomości
Dla chorych dzieci już 264 000 dolarów! Wielki sukces Polonii, Polskiego Radia 1030 i Radia Deon 104.7FM
USA mają częściowo wznowić finansowanie programów pomocy medycznej
Kosmiczne śmieci zagrożeniem dla lotnictwa w Stanach Zjednoczonych