Wiadomości USA

USA – kampania: wybory prezydenckie już jutro!

02/11/2020 0 komentarzy
Trump Biden - wybory

Wybory już jutro. Kandydaci na urząd prezydenta USA odwiedzają stany, w których różnica punktowa jest niewielka i mają jeszcze nadzieję na przekonanie wyborców na oddanie na nich głosów. 

Donald Trump wizytował wczoraj Michigan, Iowa, Korolinę Północną, Georgię i późną nocą Florydę. Na wiecu w Washington, Michigan apelował do Afroamerykanów.

„Przez 47 lat Joe Biden okrutnie atakował Afroamerykanów. Wiemy o tym. Wyekspediował wasze miejsca pracy i zniszczył klasę średnią Afroamerykamów. Zalał wasze miasta tanią siłą roboczą z zagranicy, narkotykami i gangami. Otwarcie określił młodych Afroamerykanów „superpredatorami”. Biden powiedział, że jeżeli jesteś czarny i nie głosujesz na niego, nie jesteś Afroamerykaninem. Dlatego mam informację dla wszystkich głosujących Afroamerykanów w Michigan i całym kraju: we wtorek macie szansę. Pokażcie Joe Bidenowi i partii demokratycznej co myślicie o ich dziesiątkach lat zdrad i znęcania się. Proszę każdego Afroamerykanina o oddanie na mnie głosu, proszę Was o wysłanie sygnału dla skorumpowanego establishmentu Demokratów.”  

Joseph R. Biden w niedzielę całą swoję energię skoncentrował na Pensylwanii. W Filadelfii zwrócił uwagę na liczbę osób, które skorzystały z możliwości wcześniejszego oddania głosu.

„Już ponad 90 milionów osób głosowało. Oni mają tego dosyć. Zbyt wiele jest do stracenia, aby siedzieć z boku. Mamy jeszcze dwa dni, dwa dni do zakończenia tej prezydentury, która od początku chciała nas podzielić, rozedrzeć na strzępy. Głosujcie.” 

Według ostatnich badań opinii publicznej, w odwiedzonych w niedzielę przez obu kandydatów stanach, sytuacja przedstawia się następująco: na Florydzie i Karolinie Północnej prowadzi Joe Biden, ale tylko różnicą błędu statystycznego, podobnie jak Donald Trump w Iowa. W Georgii przewaga Bidena wynosi około 2,5 procent, w Michigan  około 8 procent, a w Pensylwanii około 6 procent. 

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
20 Aug
NEWS
Papież Leon XIV poprosił wiernych o modlitwę za Ukrainę i Bliski Wschód
19 Aug
NEWS
Hiszpania: od początku roku spłonęło już ponad 350 tys. hektarów
19 Aug
NEWS
Słowacja: budowa autostrady do Polski jeszcze w tym roku
18 Aug
NEWS
Hamas zgadza się na nową propozycję zawieszenia broni w Strefie Gazy
18 Aug
NEWS
Praga: liczba turystów bije kolejne rekordy
14 Aug
NEWS
Biały Dom: będzie wspólna konferencja prasowa Trump-Putin
13 Aug
NEWS
Watykan: do końca roku można zobaczyć fresk Michała Anioła, potem remont
12 Aug
NEWS
Premier Donald Tusk: Rosja robi wszystko, by skłócić Kijów z Warszawą
12 Aug
NEWS
Egipt negocjuje sześćdziesięciodniowe zawieszenie broni w Strefie Gazy
11 Aug
NEWS
Polska: będą wyższe opłaty za przegląd techniczny samochodu
11 Aug
NEWS
Premier Donald Tusk o KPO: Program rekompensat dla restauratorów jest autorstwa PIS
08 Aug
NEWS
Premier D.Tusk: nie będę tolerował marnowania pieniędzy z KPO
08 Aug
NEWS
Historyczne podpisanie pokoju przez Armenię i Azerbejdżan w USA
07 Aug
NEWS
D. Trump nałoży 100-procentowe cła na półprzewodniki i procesory
07 Aug
NEWS
W. Putin: spotkanie z Trumpem możliwe w ZEA
06 Aug
NEWS
Nową szefową litewskiego rządu będzie Inga Ruginiene!
06 Aug
NEWS
Włochy: zatwierdzono plan budowy mostu na Sycylię
06 Aug
NEWS
Prezydent Ukrainy wezwał Waszyngton do zwiększenia presji na Rosję
05 Aug
NEWS
Sejm odebrał immunitet A. Macierewiczowi
05 Aug
NEWS
Hiszpania: rekordowe 44,5 miliona turystów
04 Aug
NEWS
Prezydent A.Duda jutro pożegna się z wojskiem
04 Aug
NEWS
Izraelskie media: jutro decyzja na temat rozszerzenia ofensywy w Gazie
09 Feb
NEWS
Dziś wielkie sportowe święto w USA. FINAŁ Super Bowl
09 Feb
NEWS
Dzwońcie do naszego radiotonu od 7.00AM do 7.00 PM - 847.593.1030
09 Feb
NEWS
Radioton Daru Serca. Mamy już 264 000 dolarów dla chorych dzieci
down
Najnowsze Wiadomości
WIGILIA DLA SAMOTNYCH I BEZDOMNYCH 2024
Kiermasz Świąteczny Związku Podhalan
Świąteczne msze w parafii św. Jacka w Chicago