Wiadomości USA

Stany Zjednoczone: przygotowania do obserwacji całkowitego zaćmienia Słońca

30/03/2024 0 komentarzy

W Stanach Zjednoczonych trwają przygotowania do zaćmienia Słońca, do którego ma dojść w poniedziałek, 8 kwietnia. Zaćmienie rozpocznie się mniej więcej o godzinie 12:45 pm i kulminacyjny moment osiągnie koło 2 pm, potrwa do mniej więcej 3:20 pm, to wtedy Księżyc zniknie z tarczy słonecznej całkowicie. W naszym stanie na najlepsze wrażenia mogą liczyć mieszkańcy skrajnie południowych rejonów, mowa tu m.in. o miasteczku Carbondale, w którym można będzie podziwiać całkowite zaćmienie, podobnie jak w 2017 roku.

Pełne zaćmienie ma być widoczne w pasie stanów od Teksasu po Maine. Wygląda jednak na to, że obserwacje mogą być utrudnione przez pogodę. Według państwowych prognoz na wschodzie kraju 8 kwietnia można spodziewać się zachmurzenia i opadów deszczu. Są to jednak wstępne prognozy, które jeszcze mogą się zmienić.

Tymczasem stany, które leżą na drodze zaćmienia, przygotowują się do przyjęcia dużej liczby osób, które chcą oglądać zjawisko. Na przykład służba autostradowa w Oklahomie spodziewa się, że do stanu w tym celu przyjedzie od 17 do 66 tysięcy osób. Amerykański automobilklub ostrzega natomiast przed korkami, zarówno na autostradach, jak i na drogach lokalnych. Według badań państwowej agencji, opartych na analizie poprzedniego całkowitego zaćmienia z 2017 roku, największego ruchu można spodziewać się tuż po końcu zaćmienia, kiedy obserwatorzy rozpoczną powrót do domów.

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
09 Feb
NEWS
Dziś wielkie sportowe święto w USA. FINAŁ Super Bowl
09 Feb
NEWS
Dzwońcie do naszego radiotonu od 7.00AM do 7.00 PM - 847.593.1030
09 Feb
NEWS
Radioton Daru Serca. Mamy już 264 000 dolarów dla chorych dzieci
down
Najnowsze Wiadomości
Dla chorych dzieci już 264 000 dolarów! Wielki sukces Polonii, Polskiego Radia 1030 i Radia Deon 104.7FM
USA mają częściowo wznowić finansowanie programów pomocy medycznej
Kosmiczne śmieci zagrożeniem dla lotnictwa w Stanach Zjednoczonych