Świat

Afganistan: 1000 ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi

22/06/2022 0 komentarzy

W trzęsieniu ziemi we wschodnim Afganistanie zginęło co najmniej tysiąc osób – poinformowała agencja AFP, powołując się na urzędnika prowincji Paktika, która ucierpiała najbardziej. Rannych jest 1,5 tysiąca osób. Ofiary śmiertelne odnotowano też w prowincjach Chost i Nangarhar.

Trwa akcja ratunkowo-poszukiwawcza. Utrudniają ją braki – w sprzęcie i wyszkolonych ratownikach. Ponadto na miejscu pada deszcz, pojawiają się mgły – utrudnia to zarówno pracę ekip poszukiwawczych, jak i zwykłych mieszkańców, którzy masowo włączyli się w akcję ratunkową. Pod gruzami zawalonych domów jest wiele osób. Utrudnione jest dotarcie do poszkodowanych w obszarach górskich.

Na pilnym i nadzwyczajnym spotkaniu zebrały się władze Afganistanu. Rodzinom ofiar i wszystkim poszkodowanym zostanie udzielona doraźna pomoc materialna i finansowa. Władze kraju złożyły kondolencje i zapowiedziały udanie się do prowincji Paktika i Chost.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1 uderzyło około 44 kilometrów od miasta Chost, w pobliżu granicy z Pakistanem na głębokości 51 kilometrów. Wstrząsy odczuć miało 119 milionów osób w Afganistanie – w tym stolicy Kabulu, Pakistanie – m.in. w stolicy Islamabadzie oraz Indiach – przekazało Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne. 
To trzecie najtragiczniejsze trzęsienie ziemi w historii Afganistanu.

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
09 Feb
NEWS
Dziś wielkie sportowe święto w USA. FINAŁ Super Bowl
09 Feb
NEWS
Dzwońcie do naszego radiotonu od 7.00AM do 7.00 PM - 847.593.1030
09 Feb
NEWS
Radioton Daru Serca. Mamy już 264 000 dolarów dla chorych dzieci
down
Najnowsze Wiadomości
Dla chorych dzieci już 264 000 dolarów! Wielki sukces Polonii, Polskiego Radia 1030 i Radia Deon 104.7FM
USA mają częściowo wznowić finansowanie programów pomocy medycznej
Kosmiczne śmieci zagrożeniem dla lotnictwa w Stanach Zjednoczonych