USA: wyrok Trumpa może być opóźniony w związku z decyzją Sądu Najwyższego

0
Fot. Andrew Harnik / AP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wyrok skazujący Donalda Trumpa pierwotnie ustalony na 11 lipca w związku ze sprawą pieniędzy wypłaconych gwieździe porno może zostać opóźniony po tym, jak prokuratorzy powiedzieli we wtorek, że nie sprzeciwiają się daniu byłemu prezydentowi USA szansy na argumentowanie, że powinien być zwolniony z oskarżenia w związku z decyzją Sądu Najwyższego.

Prawnicy Trumpa poprosili w poniedziałek, aby pozwolono im na udowodnienie, że jego wyrok skazujący w sądzie stanowym w Nowym Jorku na Manhattanie powinien zostać uchylony ze względu na orzeczenie Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych zgodnie z którym prezydenci są uprawnieni do immunitetu od ścigania karnego w momencie pełnienia czynności urzędowych.

W liście do sędziego we wtorek rano prokuratorzy z biura prokuratora okręgowego na Manhattanie stwierdzili, że uważają argumenty Trumpa za bezzasadne, ale “nie sprzeciwiamy się jego prośbie o zezwolenie na złożenie wniosku i jego domniemanej prośbie o odroczenie wyroku do czasu rozstrzygnięcia jego wniosku” – napisali prokuratorzy. Poprosili o termin 24 lipca na złożenie odpowiedzi na proponowaną notatkę Trumpa.

Trump stoi w obliczu trudnej bitwy o unieważnienie wyroku skazującego, ponieważ wiele z zachowań będących przedmiotem sprawy miało miejsce przed jego urzędowaniem.

Trump prawdopodobnie usłyszy wyrok już po Narodowej Konwencji Republikanów w Milwaukee, która odbędzie się 15 lipca.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!