USA: na Florydzie walczą z plagą pytonów birmańskich

0
Fot. lakerlutznews.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Pyton Birmański zagraża ekosystemowi południowej Florydy. Szczególnie odczuwalne jest to w Narodowy Parku Everglades. Właśnie rozpoczął się sezon odławiania tych węży, połączony ze specjalnie z tego powodu zorganizowanymi zawodami.

„Pyton birmański to gatunek inwazyjny, który sieje spustoszenie w ekosystemie Everglades i stanowi zagrożenie dla rodzimej dzikiej przyrody, dlatego kolejny raz ogłaszamy konkurs na odławianie tych szkodników” – zapowiedziała w specjalnym komunikacie wicegubernator Florydy Jeanette Nunez i poinformowała, że można się już rejestrować do konkursu Florida Python Challenge 2024. Więcej informacji można znaleźć klikając – TUTAJ.

Główna nagroda wynosi 25 tysięcy dolarów. Podczas zeszłorocznej edycji Challenge, 1050 osób zarejestrowało się na wydarzenie, a 209 pytonów birmańskich zostało usuniętych; 917 pytonów zostało usuniętych od czasu rozpoczęcia wydarzenia w 2013 roku.

10-dniowe wydarzenie potrwa od 9 do 18 sierpnia. Uczestnicy muszą jednak najpierw ukończyć szkolenie online, aby wziąć udział w wydarzeniu, które jest otwarte zarówno dla profesjonalistów, jak i nowicjuszy.

Oprócz całorocznego usuwania na 32 terenach zarządzanych przez Florida Wildlife Commission, pytony mogą być zabijane na terenach prywatnych w dowolnym momencie za zgodą właściciela gruntu; nie jest wymagane zezwolenie ani licencja na polowanie.

Roger Young, dyrektor wykonawczy Wildlife Conservation, powiedział, że pytony birmańskie nie pochodzą z Florydy i mają negatywny wpływ na rodzimą przyrodę. Żerują na ptakach, ssakach i innych gadach. Young dodał, że od 2000 roku ponad 21 000 pytonów birmańskich zostało usuniętych ze środowiska.

„Pytony mają niesamowite zdolności ataku i połykania, a może nawet wchłaniania swojej ofiary o bardzo dużych rozmiarach. Nawet nie umiemy sobie tego wyobrazić” – mówi Randy Irving, który zawodowo zajmuje się polowaniem na pytony birmańskie. Mężczyzna wskazuje, że kiedyś złowił pytona, który zjadł całego jelenia. Władze Florydy przeznaczyły na odławianie specjalną część stanowego budżetu. „Z tej pracy nie ma wielkich pieniędzy. Odławiamy pytony, bo potrzebuje tego naturalne środowisko” – dodaje łowczy Randy Irving.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!