Rozpoczął się proces syna prezydenta USA Huntera Bidena

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rozpoczął się proces syna prezydenta Stanów Zjednoczonych Huntera Bidena. Ciążą na nim oskarżenia o poświadczenie nieprawdy przy zakupie broni oraz unikanie płacenia federalnego podatku dochodowego.

Według oskarżycieli, Hunter Biden kupując w 2018 roku rewolwer napisał w obowiązkowej ankiecie nie zażywa narkotyków. Jednak w swojej wydanej w 2021 roku autobiografii przyznał, że w tamtym czasie był uzależniony od kokainy. Podczas jednego z przesłuchań poprzedzających proces powiedział sędzi, że nie przyjmuje narkotyków od 2019 roku.

Jest bardzo prawdopodobne, że proces prezydenckiego syna będą chcieli wykorzystać Republikanie do przykrycia kłopotów z prawem swojego kandydata na urząd prezydenta USA Donalda Trumpa. W ubiegłym tygodniu sąd w Nowym Jorku uznał go za winnego 34 zarzutów. Chodzi o fałszowanie dokumentów finansowych, które miały ukryć 130 tysięcy dolarów zapłacone aktorce filmów dla dorosłych Stormy Daniels. W zamian za pieniądze miała zachować w tajemnicy informacje o potajemnych spotkaniach z Donaldem Trumpem. Działo się to w czasie prezydenckiej kampanii w 2016 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!