Premier Japonii w Białym Domu

0
Fot. Twitter: White House
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Z najwyższymi honorami prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden powitał w Białym Domu premiera Japonii Fumio Kishidę. Podczas oficjalnej wizyty państwowej przywódcy będą rozmawiać o sytuacji w regionie Indo-Pacyfiku, wojnie na Ukrainie, współpracy w kosmosie i relacjach dwustronnych. Wizyta Kishidy podkreśla rosnąca pozycję Japonii w relacjach z USA i na świecie. 

Premier Japonii i jego małżonka zostali nieformalnie powitani w Białym Domu wczoraj wieczorem. Następnie państwo Bidenowie zaprosili japońskich gości na kolację w jednej z waszyngtońskich restauracji. Dziś na Południowym Trawniku Białego Domu miało miejsce oficjalne powitanie z orkiestrami reprezentacyjnymi, kompaniami honorowymi, hymnami i salwami armatnimi. „Od samego początku administracji Bidena inwestujemy w sojusze. Ta strategia jest najbardziej widoczna w regionie Indo-Pacyfiku, a szczególnie w przypadku Japonii” – powiedział doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan. 

Podczas rozmów w Białym Domu przywódcy USA i Japonii ogłoszą zacieśnienie współpracy we wszystkich sferach – od politycznej, przez gospodarczą i technologiczną po wojskową. Obejmują one zapowiedź zmiany struktury wojsk USA w Japonii w celu poprawy integracji sił japońskich i amerykańskich. 

Jednym z głównych punktów wizyty japońskiej pary prezydenckiej w Białym Domu będzie wystawna kolacja państwowa wydana przez Joe Bidena i pierwszą damę USA. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!