USA: Biden i Trump w czwartek na granicy meksykańskiej

0
Fot. Fox News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Joe Biden złoży w czwartek wizytę na granicy USA i Meksyku, tego samego dnia, w którym były prezydent Donald Trump ma również odwiedzić południową granicę.

“Biden uda się do Brownsville w Teksasie, aby spotkać się z agentami Straży Granicznej USA, funkcjonariuszami organów ścigania i lokalnymi przywódcami” – podał Biały Dom w oświadczeniu.

“Omówi on pilną potrzebę przyjęcia dwupartyjnego porozumienia Senatu w sprawie bezpieczeństwa granic, najtrudniejszego i najbardziej sprawiedliwego zestawu reform mających na celu zabezpieczenie granicy od dziesięcioleci” – czytamy w oświadczeniu. “Powtórzy swoje apele do Republikanów z Kongresu, aby przestali bawić się w politykę i zapewnili fundusze potrzebne na dodatkowych agentów Straży Granicznej USA, więcej oficerów azylowych, technologię wykrywania fentanylu i nie tylko”.

Dwa źródła zaznajomione z planami Trumpa powiedziały NBC News, że Trump wygłosi przemówienie w Eagle Pass w Teksasie, który znajduje się około 330 mil od przystanku Bidena.

Sekretarz prasowy kampanii Trumpa Karoline Leavitt powiedziała w oświadczeniu, że Biały Dom wysyła Bidena na granicę, ponieważ, jak twierdzi, “strasznie przegrywa” w wyścigu w 2024 roku. “Nieszczera próba Bidena w ostatniej chwili, by przegonić prezydenta Trumpa do granicy nie wystarczy” – powiedziała.

Komentując swoje plany po poniedziałkowym spotkaniu kampanii w Nowym Jorku, Biden powiedział dziennikarzom: “Planowałem pojechać w czwartek. Nie wiedziałem, że mój dobry przyjaciel najwyraźniej również tam jedzie” – dodał, odnosząc się do Trumpa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!