USA: 51. pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy

0
Fot. razomforukraine.org
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stany Zjednoczone ogłosiły 51. pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 100 milionów dolarów. Informacja o przekazaniu Ukrainie dodatkowego uzbrojenia zbiegła się z wczorajszą wizytą sekretarza obrony USA Lloyda Austina w Kijowie.

Pentagon poinformował, że najnowszy pakiet będzie pochodził z jego obecnych zasobów. Ukraina otrzyma między innymi system rakietowy HIMARS wraz z amunicją, pociski artyleryjskie 155mm i 105mm, pociski rakietowe TOW oraz systemy przeciwpancerne Javelin i AT-4. W skład pakietu wejdą też rakiety przeciwlotnicze Stinger i 3 miliony sztuk amunicji do broni strzeleckiej. Ukraina otrzyma też amunicja burząca do usuwania przeszkód, wyposażenie do działań w niskich temperaturach, części zamienne i sprzęt polowy.

“Pomoc w zakresie bezpieczeństwa dla Ukrainy to inwestycja w nasze bezpieczeństwo narodowe” – napisano w komunikacie amerykańskiego Departamentu Obrony. 

Od początku rosyjskiej inwazji Stany Zjednoczone przekazały na pomoc militarną dla Ukrainy ponad 40 miliardów dolarów. Biały Dom poinformował niedawno, że z wcześniej przyznanych funduszy pozostał już tylko miliard dolarów. Prezydent Joe Biden zwrócił się do Kongresu o dodatkowe środki dla Ukrainy, ale los tego wniosku jest niepewny.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!