USA: koniec strajku w Hollywood

0
Fot. The Morganton News Herald
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Hollywoodzcy aktorzy osiągnęli wstępne porozumienie z głównymi studiami filmowymi i telewizyjnymi w celu zakończenia strajku – poinformował związek zawodowy aktorów. Protest wstrzymał produkcję w całej branży filmowej i telewizyjnej na prawie cztery miesiące. 

Dziesiątki tysięcy amerykańskich aktorów będą mogły powrócić do pracy po tym, jak Związek Aktorów Ekranowych i Sojusz Producentów Filmowych i Telewizyjnych ogłosiły porozumienie kończące 118-dniowy strajk. Musi ono jeszcze zostać zatwierdzone przez szeregowych członków związku, ale jest to niemal pewne. Poza podwyżkami pensji porozumienie zawiera postanowienia mające na celu ochronę aktorów przed skutkami wykorzystania sztucznej inteligencji oraz premie ze streamingu.

Umowa pozwala na wznowienie pracy nad serialami i filmami, choć w wielu przypadkach harmonogramy produkcji zostały zakłócone. Niektóre produkcje, takie jak “Stranger Things” czy “Spider-Man: Beyond the Spider-Verse” mają opóźnione daty premier. Inne zostały całkowicie anulowane. Mimo zakończenia strajku większość produkcji zaplanowanych na ten rok prawdopodobnie zostanie przesunięta na lata 2024-2025.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!