USA: gubernator stanu Maine o strzelaninie w Lewiston

0
Fot. centralmaine.com/Russ Dillingham/Sun Journal
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Gubernator amerykańskiego stanu Maine Janet Mills powiedziała, że strzelaniny w Lewiston, w których życie straciło 18 osób, to wielka tragedia dla rodzin zabitych. 

Janet Mills zapewniła o solidarności z bliskimi ofiar, a także wyraziła współczucie całej społeczności, w której doszło do tragedii. “Zwykli ludzie zostali zabici lub odnieśli rany podczas normalnego dnia w pracy albo spędzania czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Mogę zapewnić, że ponad milion trzysta tysięcy mieszkańców stanu Maine ma w swoich sercach rodziny ofiar” – powiedziała gubernator.

Wskutek dwóch strzelanin w Lewiston 18 osób zginęło, a 13 innych zostało rannych. Do tragicznych wydarzeń doszło w kręgielni i barze. Podejrzany o dokonanie masakry 40-letni sierżant rezerwy US Army Robert Card wciąż jest poszukiwany. 

Były to najbardziej tragiczne strzelaniny w tym roku w Stanach Zjednoczonych. Prezydent Joe Biden polecił opuszczenie 30 października flagi państwowej do połowy masztu w Białym Domu i w innych federalnych budynkach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!