W.Zełenski w Waszyngtonie

0
Fot. Axios
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w Waszyngtonie z przedstawicielami Kongresu oraz kierownictwem amerykańskiego Departamentu Obrony. Głównym punktem wizyty Zełenskiego w stolicy Stanów Zjednoczonych będzie spotkanie w Białym Domu z prezydentem Joe Bidenem. 

Wołodymyr Zełenski wraz z żoną Ołeną przybędą do Białego Domu około g.15.00 czasu lokalnego, czyli o 21.00 czasu w Polsce. Joe Biden będzie rozmawiał z prezydentem Ukrainy w Gabinecie Owalnym, po czym dojdzie do spotkania delegacji obu krajów. Pierwsze damy będą miały osobny program. 

Przed wizytą w Białym Domu Zełenski spotkał się w Kongresie z senatorami z obu partii. Rozmawiał też z przedstawicielami Izby Reprezentantów. Wizyta Zełenskiego na Kapitolu ma pomóc administracji Bidena w przeforsowaniu w Kongresie kolejnego pakietu pomocy dla Ukrainy w wysokości 24 miliardów dolarów. Gdy prezydent Ukrainy opuszczał siedzibę Kongresu został zapytany, jakie ma przesłanie do Władimira Putina. „Nie rozmawiam z Władimirem Putinem” – odpowiedział. Następnie udał się do Pentagonu, gdzie spotkał się z sekretarzem obrony Lloydem Austinem, szefem połączonych sztabów Mark’em Milley’em oraz innymi amerykańskimi dowódcami. 

Zapowiadając wizytę Zełenskiego w Białym Domu rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby powiedział, że prezydent Joe Biden chce usłyszeć bezpośrednio od prezydenta Zełenskiego o postępach kontrofensywy i zadeklaruje niezachwiane wsparcie dla Ukrainy tak długo jak będzie to konieczne. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!