Illinois: Senat zatwierdził J.Cummingsa na stanowisko sędziego federalnego

0
Fot. Facebook: Senate Judiciary Committee

Senat Stanów Zjednoczonych we wtorek zagłosował stosunkiem głosów 50 do 45 na rzecz zatwierdzenia sędziego sądu magistrackiego USA Jeffrey’a Cummingsa, który jest mieszkańcem Chicago, na stanowisko sędziego federalnego. 

Cummings jest absolwentem prawa z 1987 roku na Northwestern University Pritzker School of Law, licencjat uzyskał na University of Michigan i zostanie piątym sędzią, którego prezydent Joe Biden mianował do Północnego Dystryktu Illinois. Zastąpił tam sędziego Roberta Dow, który został mianowany doradcą sędziego Sądu Najwyższego USA Johna Robertsa. 

Cummings spędził 29 lat w prywatnej praktyce prawniczej w Chicago zanim sędziowie Northern District of Illinois wybrali go w 2019 roku na sędziego sądu magistrackiego. Od 1989 roku do 2019 roku Cummings pracował jako prawnik w kancelarii prawniczej Miner, Barnhill & Galland, gdzie został mianowany partnerem w 1995 roku. Specjalizował się w dziedzinach prawa pracy, dyskryminacji mieszkaniowej, prawa ochrony zdrowia oraz reprezentował informatorów w ramach ustawy False Claims Act. W latach 2016 – 2019 był urzędnikiem ds wysłuchań w Radzie Policji Chicago oraz urzędnikiem ds. przesłuchań administracyjnych  Chicagowskiej Komisji ds Zasobów Ludzkich w latach 1995 do 2019 roku.

W styczniu Cummings został nominowany na stanowisko sędziego federalnego po rekomendacji senatorów Richarda Durbina i Tammy Duckworth w 2021 roku. Zostanie jednym z dwóch czarnoskórych mężczyzn zasiadających w sądzie Północnego Dystryktu Illinois. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!