USA: firmy Kroger i Albertsons sprzedadzą ponad 400 sklepów spożywczych oraz markę Mariano’s

0
Fot. Bloomberg

Jedna z głównych marek na rynku spożywczym w Chicago zmieni właściciela, gdy Kroger i Albertsons sprzedadzą sklepy w nadziei uzyskania zgody rządu federalnego na swoją megafuzję.

Firmy ogłosiły w piątek, że sprzedają ponad 400 sklepów spożywczych, w tym 14 w Illinois, firmie C&S Wholesale Grocers za 1,9 miliarda dolarów. Firmy oświadczyły również, że w ramach umowy sprzedają markę Mariano’s. 

W swoim oświadczeniu C&S stwierdził, że będzie honorować istniejące kontrakty zbiorowe, żaden sklep nie zostanie zamknięty, a  pracownicy nie stracą pracy.

Kroger i Albertsons próbują uzyskać zgodę Federalnej Komisji Handlu na fuzję o wartości 24,6 miliarda dolarów, którą po raz pierwszy zaproponowały w październiku ubiegłego rokuKroger, właściciel Mariano’s, planuje przejęcie Jewel-Osco, które należy do Albertsons.

Kroger jest właścicielem około 44 sklepów spożywczych Mariano’s w Illinois oraz około 10 sklepów Food 4 Less. 14 z nich ma zostać sprzedanych.

Jon Hauptman, założyciel i prezes firmy konsultingowej Price Dimensions, powiedział, że możliwe jest, że Kroger zdecyduje się na prowadzenie sklepów Mariano’s pod szyldem Jewel-Osco, która pozostaje marką cieszącą się dużą rozpoznawalnością w regionie Chicago. Jewel ma około 183 sklepów w Illinois i kilka w Indianie i Iowa.

Plan przewiduje znacznie większą dezinwestycję na zachodnim wybrzeżu USA. W stanie Waszyngton zostanie sprzedanych ponad 100 sklepów, w Kalifornii 66 i po około 50 w Kolorado i Oregonie.

Kroger i Albertsons wyprzedają także marki QFC i Carrs, a także niektóre centra dystrybucyjne.

Kroger stwierdził w oświadczeniu, że megafuzja może zostać sfinalizowania na początku 2024 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!