Alaska: zaginiony turysta odnaleziony dzięki internautom i kamerze dla miłośników niedźwiedzi

0
Fot. Twitter: @exploreorg

Turysta, który zgubił się na terenie parku narodowego Katmai na Alasce, został odnaleziony i uratowany dzięki internautom. Miłośnicy niedźwiedzi, którzy obserwują ich życie poprzez kamery-pułapki, wypatrzyli mężczyznę i zaalarmowali służby.

Park narodowy na Alasce o powierzchni ponad 4 tysięcy akrów, jest najbardziej odludnym miejscem na terenie Stanów Zjednoczonych. Można się do niego dostać jedynie samolotem albo łodzią.

Turysta, który błąkał się po rozległych terenach, miał wiele szczęścia i dużo rozsądku. Zgubił się podczas deszczowej pogody, kiedy widoczność była mocno ograniczona i gdzie telefony komórkowe nie mają zasięgu. Kiedy natrafił na kamerę-pułapkę, dzięki której miłośnicy niedźwiedzi mogą na żywo śledzić ich poczynania, podszedł do niej i zwracając się wprost do obiektywu powiedział, że się zgubił i potrzebuje pomocy. W tym samym momencie internauta ze stanu Maine, śledził podgląd on-line i mimo że kamera nie rejestruje zapisu audio, z ruchu warg domyślił się, o co chodzi i zaalarmował administratorów kamery, ci z kolei strażników parku Katmai. Dzięki temu zagubiony turysta został odnaleziony. Był zziębnięty i przemoczony, ale w dobrej kondycji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!