USA: prezydent ogłosił wsparcie dla wyspy Maui po pożarach

0
Joe Biden
Fot. NYPost

Biały Dom przekaże 95 milionów dolarów wsparcia dla mieszkańców hawajskiej wyspy Maui. Wyspa najbardziej ucierpiała w niedawnych pożarach.

Amerykański Departament Energii przekaże środki na wzmocnienie sieci energetycznej oraz ograniczenie szkód podczas przyszłych pożarów. Wzmocnione mają zostać krytyczne linie przesyłowe, w szczególności prowadzące do szpitali, służb ratowniczych i wojska. Zaplanowano wymianę drewnianych słupów energetycznych na nowe zrobione z materiału ognioodpornego, usunięciu niebezpiecznych drzew oraz przeniesieniu centrum zarządzania kryzysowego do bezpieczniejszej lokalizacji.

W pożarach wyspie Maui zginęło 115 osób. Przeszło 1 100 osób nadal uważa się za zaginione. Szacunkowe dane na temat liczby ofiar kataklizmu pochodzą od Czerwonego Krzyża i miejscowych służb. FBI zastrzega jednak, że liczba zaginionych może się jeszcze zwiększyć. Trwa identyfikacja ciał znalezionych w spalonych domach. Spośród 115 ofiar udało się dotąd zidentyfikować zaledwie 27.

Lokalne władze szacują, że ogień zniszczył ponad dwa tysiące domów na wyspie Maui, najwięcej w popularnym wśród turystów mieście Lahaina. Nie wiadomo, co było przyczyną pożarów. Wiadomo jedynie, że w ostatnich tygodniach na Hawajach było bardzo sucho, a przez wyspy przechodził huragan, co mogło pomóc w rozprzestrzenianiu się ognia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!