Mississippi: złapano rekordowego aligatora, ważył ponad 360 kilogramów

0
Fot. NYPost/Red Antler Processing

Rekordowy, długi na 14 stóp (ponad 4m) aligator ważący ponad 800 funtów (ponad 360 kg) został złapany w stanie Mississippi. 

Aligator o rozmiarze małego SUV-a został schwytany i zabity, a był tak duży, że pobił stanowy rekord. 

Obwód brzucha wynosił 66 cali (prawie 1.7m), a ogon 46,5 cala (prawie 1.2m. Departament Dzikiej Przyrody, Rybołówstwa i Parków stanu Mississippi poinformował, że czterech myśliwych – Tanner White, Don Woods, Will Thomas i Joey Clark – schwytali samca aligatora w sobotę w trakcie trwającego sezonu polowań na aligatory. 

Ostatni aligator, który pobił rekord, został złapany w 2017 roku i miał długość 14 stóp i 3/4 cala oraz, był nieco lżejszy, ważył 766,5 funtów. 

Władze stanu zautoryzowały publiczny sezon polowań na aligatory w 2005 roku. Obecnie sezon trwa 10 dni i pozwala myśliwym posiadającym odpowiednie zezwolenia upolować dwa aligatory o długości powyżej 4 stóp (około 1.2m), z czego tylko jeden może mieć długość większą niż 7 stóp (nieco ponad 2m). 

Sezon w tym roku rozpoczął się w piątek. Gady, które według stanu “nie wykazują naturalnej agresji wobec ludzi”, nie mogą zostać schwytane, usunięte ani zabite bez odpowiedniego zezwolenia od departamentu przyrody stanu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!