USA: Starbucks wypłaci dodatkowe odszkodowanie w wysokości 2,7 mln dolarów byłej menadżerce w sprawie o tle rasowym

0
Fot. WTTW News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Sędzia nakazał firmie Starbucks zapłacenie dodatkowych 2,7 miliona dolarów byłej regionalnej menedżer, której wcześniej przyznano ponad 25 milionów dolarów po tym, jak twierdziła, że ona i inni biali pracownicy zostali niesprawiedliwie ukarani po głośnym aresztowaniu dwóch czarnoskórych mężczyzn w sklepie w 2018 roku. 

W czerwcu Shannon Phillips wygrała 600 000 dolarów odszkodowania kompensacyjnego i 25 milionów dolarów odszkodowania dyscyplinarnego po tym, jak ława przysięgłych w stanie New Jersey uznała, że rasizm był czynnikiem decydującym o zwolnieniu Phillips. W kwietniu 2018 roku kierownik sklepu w Filadelfii wezwał policję z powodu dwóch czarnoskórych mężczyzn, którzy siedzieli w kawiarni, nie zamawiając niczego. Rashon Nelson i Donte Robinson zostali później zwolnieni bez postawienia zarzutów. 

Phillips, wówczas regionalna menedżer operacji w Filadelfii, południowym New Jersey, i innych miejscach, nie była zaangażowana w aresztowania i polecono jej zawiesić białego menedżera sklepu, który również nie był zaangażowany w areszt. 

Phillips została zwolniona w mniej niż miesiąc po wyrażeniu sprzeciwu przeciwko zawieszeniu menedżera. Prawnicy Starbucks twierdzili, że Phillips została zwolniona, ponieważ firma potrzebowała silniejszego przywództwa w następstwie aresztowań. Nagranie z aresztowania wywołało ogólnokrajowy protest, a firma później osiągnęła porozumienie z oboma mężczyznami.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!