Były szef FBI przyznał się do pracy dla rosyjskiego oligarchy

0
FBI
Fot. allcriminaljusticeschools.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Charles McGonigal, były szef biura kontrwywiadu Federalnego Biura Śledczego w Nowym Jorku przyznał we wtorek przed sądem federalnym, że pracował dla objętego sankcjami USA rosyjskiego oligarchy Olega Deripaski. Prowadził też dochodzenie w sprawie jego rywala biznesowego. Próbował również pomóc Deripasce usunąć go z listy sankcji.

55-letni McGonigal powiedział, że ma „wyrzuty sumienia” w związku z wykonaną pracą rzecz oligarchy, za którą przyjął ponad 17 000 dolarów. 

Choć praca dla Deripaski miała miejsce już po przejściu na emeryturę, McGonigal został też oskarżony w osobnej sprawie o przestępstwa w czasie swojej pracy jako szef wydziału kontrwywiadu w nowojorskim biurze FBI. Miał wówczas ukrywać przed służbą swoje relacje z byłym przedstawicielem albańskiego wywiadu, od którego otrzymał 250 tysięcy dolarów. 

McGonigal pracował w FBI od 1996 roku, zajmując się m.in. rosyjską przestępczością zorganizowaną oraz działalnością rosyjskich służb. Grozi mu do pięciu lat więzienia. Ogłoszenie wyroku ma nastąpić 14 grudnia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!