Happy Birthday, America!

0
fireworks fajerwerki sztucznie ognie
Fot. Patch.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Amerykanie świętują dziś 247. urodziny swego kraju. Podczas obchodów Dnia Niepodległości biorą udział w paradach i koncertach a wieczorem obejrzą pokazy spektakularne fajerwerków. Głowne uroczystości odbędą się w Białym Domu z udziałem prezydenta Joe Bidena.

Tegoroczny Dzień Niepodległości w USA to finał czterodniowego weekendu, podczas którego Amerykanie wyruszyli w podróże, zapełnili baseny i spotykali się z przyjaciółmi i rodzinami przy grillu. Dziś ulicami tysięcy amerykańskich miast i miasteczek maszerują świąteczne parady. W wielu miejscach odbywają się patriotyczne koncerty. Podczas spotkań i pikników Amerykanie zjedzą dziś 150 milionów hot-dogów i niewiele mniej hamburgerów. Jedną z najsłynniejszych imprez organizowanych 4 lipca są zawody w jedzeniu hot-dogów na Coney Island w Nowym Jorku. Obecny rekord to 76 hot-dogów w dziesięć minut.


W Dzień Niepodległości wszechobecne są flagi Stanów Zjednoczonych. Amerykanie nie tylko wywieszają je przed domami, ale również ubierają się w stroje w barwach narodowych. Prezydent Joe Biden, który spędzał weekend w ośrodku Camp David powrócił już do Waszyngtonu. Za kilka godzin weźmie udział w obchodach 4 lipca z udziałem rodzin żołnierzy i weteranów. Po zachodzie słońca prezydent USA i jego goście obejrzą pokaz sztucznych ogni, który co roku odbywa się w parku National Mall.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!