USA: ranking publicznych szkół wyższych i uniwersytetów, jedna uczelnia z Illinois z oceną A+

0
Fot. niche.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Internetowa strona Niche opublikowała kolejny ranking. Tym razem ocenie poddanych zostało około 500 publicznych szkół wyższych i uniwersytetów w całym kraju. Tylko jedna uczelnia w Illinois uzyskała ocenę A+.

W rankingu uwzględniono opinie studentów, rodziców i wykładowców oraz dane publiczne agencji FBI, federalnego Departamentu Edukacji i Biura Spisu Ludności. Tegoroczne rankingi zmniejszyły wagę wyników ACT/SAT, ponieważ wiele uczelni odeszło od stosowania standardowych testów.

Jedyną szkołą, która otrzymała w rankingu ocenę A+ w Illinois i została uznana za najlepszą publiczną uczelnię stanową, był University of Illinois w Urbana-Champaign. Uczelnia otrzymała najwyższe oceny za poziom akademicki i różnorodność oraz ocenę A w lekkiej atletyce.

Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął drugi kampus University of Illinois w Chicago (A-), a trzecie – Illinois State University.

Southern Illinois University w Edwardsville zajął czwarte miejsce, a University of Illinois-Springfield uzupełnił pierwszą piątkę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!