Chicago Tribune i ProPublica z nagrodą Driehausa za reportaż śledczy

0
Fot. illinoisanswers.org/Kyle Flubacker Photography
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Nagroda Driehausa przyznana gazecie Chicago Tribune i ProPublice za reportaż śledczy “Cena, którą płacą dzieci.”

Tematem dziennikarskiego śledztwa chicagowskiej Trybuny i dziennikarzy z ProPublica były praktyki przyznawania mandatów i grzywien przez policję uczniom za naruszenia przez uczniów regulaminu na terenie szkół.  

Nagroda fundacji Richarda H. Driehausa za “Reportaż śledczy” została przyznana w poprzednim tygodniu – 24 maja.

W reportażu “Cena, którą płacą dzieci” reporterzy  Jennifer Smith Richards z Tribune i Jodi S. Cohen z ProPublica opisali jak tysiące studentów rocznie w Illinois otrzymywało mandaty za zachowania łamiące prawo, zachowania takie, jak śmiecenie, vape’owanie, używanie obraźliwych słów i gestów i szarpaniny na szkolnych korytarzach. Reporterzy odkryli, że grzywny otrzymywało więcej uczniów pochodzenia afroamerykańskiego, niż ich biali rówieśnicy. Ten reportaż otrzymał nagrodę w kategorii dużego “newsroomu.”

W kategorii małego “newsroomu” zwyciężyła Maya Dukmasova z Injustice Watch za reportaż śledczy nad zastosowaniem przez sąd w powiecie Cook urządzeń monitorujących zawartość alkoholu.

Nagrody fundacji Driehaus są wspierane m.in. przez organizację Better Government Association monitorującą polisy rządowe pod kątem przejrzystości, odpowiedzialności i równości – jak głosi strona internetowa organizacji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!