Michael Jordan stał się właścicielem unikalnego samochodu Hennessey Venom F5 Roadster

0
Fot. Instagram: hennesseyperformance

Wygląda na to, że Michael Jordan jest jedną z niewielu osób na świecie, które stały się właścicielami auta Hennessey Venom F5 Roadster.

Zdjęcie opublikowane na koncie Hennessey Performance na Instagramie pokazuje gwiazdę koszykówki stojącą z dyrektorem generalnym firmy Johnem Hennessey obok kabrioletu z silnikiem o mocy 1817 koni mechanicznych. Podpis pod zdjęciem brzmiał: „Dzisiaj był wyjątkowy dzień. To wielki zaszczyt móc zbudować specjalnego Venom F5 dla wyjątkowego przyjaciela”.

Jak poinformowano, Hennessey wyprodukował tylko 30 takich pojazdów. Każdy kosztuje co najmniej 3 miliony dolarów i zbudowany jest z myślą o każdym indywidualnym kliencie. 

Hennessey opracowuje teraz pierwszy na świecie elektryczny, sześciokołowy hipersamochód. Szkice projektu o kryptonimie Deep Space pokazują, że pojazd będzie zawierał „diamentową konfigurację siedzeń” z centralną pozycją za kierownicą. Każde z sześciu kół miałoby własny silnik, zwiększający przyczepność. Moc silnika tego auta ma wynosić 2400 KM. Jego produkcja może rozpocząć się już w 2026 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!