Oklahoma: gubernator K.Stitt walczy z siecią telewizyjną PBS w związku z “indoktrynacją i nadmierną seksualizacją życia dzieci”

0
Fot. Fox News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Najczęściej oglądana stacja PBS w Ameryce stanęła przed problemem, którego nie doświadczyła jeszcze w swojej historii. Republikański gubernator Oklahomy, Kevin Stitt, zawetował ustawę, która odnowiłaby licencję i zapewniła miliony dolarów dla Oklahoma Educational Television Authority, stanowej sieci PBS, która dociera w tym stanie do ponad 650 tysięcy widzów tygodniowo. Stitt stwierdził, że emitowanie programów edukacyjnych o ruchach LGBTQ, sprowadza się do „indoktrynacji i nadmiernej seksualizacji życia dzieci”.

„To nie jest zgodne z wartościami Oklahomy” – powiedział Stitt w jednym z wywiadów telewizyjnych.

Rzecznik publicznego nadawcy bronił programów, mówiąc, że zapewniają one edukację dzieci zgodnie z programami ich nauczania w szkołach. „Podstawowym celem PBS KIDS pozostaje wspieranie dzieci w nauce i rozwoju” – powiedział rzecznik.

Stacja PBS w Oklahomie otrzymuje od władz stanowych rocznie 2,9 miliona dolarów. Pozostałe pieniądze, 6,3 miliona dolarów pochodzi od darczyńców i niedochodowej korporacji z Waszyngtonu – Corporation for Public Broadcasting. 

Jeśli nie uda się odrzucić weta gubernatora, stacja będzie zmuszona  do podjęcia bolesnych decyzji, głównie personalnych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!