Illinois: Galena na liście najlepszych małych miast w kraju

0
347
Fot. MATT HAAS/GALENA COUNTRY TOURISM
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Galena na liście najlepszych małych miast Ameryki według portalu internetowego history-a2z.com. Portal history-a2z.com opublikował listę najlepszych małych miast Ameryki. Jedynym miastem z Illinois, które znajduje się w zestawieniu jest Galena. 

Galena leży na zachodzie Illinois, 8 mil na południe od Wisconsin, 15 mil na wschód od Iowa. Opisywana jest jako “miasto, o którym zapomniał czas”, dzięki estetyce i historycznemu odczuciu, których dostarcza zwiedzającym. Najstarszy dom w Galenie, Belvedere, został zbudowany w 1857 roku i należał do Josepha Russel Jonesa m.in. ambasadora USA w Belgii i jest dostępny do zwiedzania. Autorzy listy zwracają uwagę na piwo korzenne w sklepie piwnym Root Beer Revelry i kuchnię francuską oraz niemiecką w restauracji Fritz and Frites.

Inne miasto to Jackson w Wyoming- autorzy listy podkreślają piękno górzystych krajobrazów i jezior, idealnych pod piesze wędrówki, łowienie ryb, kajakarstwo, sporty wodne itp. Zimą idealne pod sporty zimowe.

W zestawieniu oprócz wielu innych miast jest Nashville w Indianie,  Mineral Point i Chippewa Falls w Wisconsin, Sitka na Alasce, Magnolia Springs w Alabamie, Beaufort w Południowej Karolinie, Sedona w Arizonie, Williamsburg w Wirginii, Meredith w New Hampshire, Carmel-by-the-Sea w Kaliforni.

Pełna lista znajduje się pod adresem www.history-a2z.com/the-best-small-towns-across-america

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!