Iowa: śledztwo ws. sportowców ze szkół wyższych, którzy obstawiali zakłady bukmacherskie

0
152
Fot. The Lantern
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dwa Uniwersytety ze stanu Iowa współpracują w śledztwie nad zakładami sportowymi atletów. Branie udziału atletów uniwersyteckich w zakładach sportowych jest naruszeniem zasad NCAA (National Collegiate Athletic Association).

Zasady NCAA zabraniają atletom, trenerom i ekipie wchodzenia w zakłady sportowe nad zawodami, którym przewodzi NCAA. Naruszenie zasad może spowodować utratę uprawnień. Nie ujawniono, czy którykolwiek ze sportowców jest podejrzany o wchodzenie w zakłady dotyczących zawodów, w których sam występuje.

Komisja Gier i Wyścigów Iowa przyznała, że otworzyła śledztwo nad zawodnikami Hawkeyes – drużyny baseballowej Uniwersytetu Iowa.

Uniwersytet Iowa przyznał, że otrzymał informacje o 111 osobach włączonych w proceder – w tym 26 sportowców uprawiających grę baseballową, piłkę nożną, koszykówkę męską i męską lekką atletykę. Uniwersytet poinformował sportowców, że nie będą uczestniczyć w nadchodzących zawodach.

Drugi uniwersytet – Iowa State, wydał natomiast krótkie oświadczenie, w którym poinformował, że około 15 podejrzanych sportowców uprawia sport w dziedzinie piłki nożnej, zapasów i lekkiej atletyki.

Zakłady sportowe były dokonywane online. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!