USA: prezydent Joe Biden złagodził wyroki 31 osób skazanych za przestępstwa narkotykowe

0
Joe Biden
Fot. NYPost
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent USA złagodził wyroki 31 skazanych za przestępstwa narkotykowe. Osoby wcześniej skazane spędzą mniej czasu w więzieniu domowym. Złagodzenie wyroków dotyczy osób skazanych za posiadanie narkotyków w Iowa, Indianie, Mississippi, na Florydzie, w Alabamie, Georgii, na Hawajach i w Teksasie. Wyroki tych osób zakończą się 30 czerwca oraz osoby te nie będą musiały płacić wyznaczonych kar, znajdujących się w zakresie $5,000 dolarów do $20,000 dolarów. W przypadku jeśli, któraś z tych osób znajduje się w zakładzie karnym, resztę wyroku spędzi w więzieniu domowym. 

Złagodzenia pojawiły się w czasie, kiedy Biały Dom ogłosił zestaw polis mających ulepszyć system sprawiedliwości kryminalnej, który nieproporcjonalnie dotyka społeczności osób Czarnych i nie-białych. 

Każdego roku około 600,000 mieszkańców opuszcza więzienia w USA, a około 9 milionów przewija się przez więzienia notorycznie. Jeden na trzech obywateli posiada rekord kryminalny.

Według opinii Susan Rice, doradczyni polis krajowych, po wyjściu z więzienia “zbyt wiele osób doświadcza stromych barier w zdobyciu pracy, domu, otrzymania opieki zdrowotnej, czy znalezienia kapitału na rozpoczęcie biznesu”. Jej zdaniem drogą do wykorzenienia przestępczości są inwestycje w działania prewencyjne i uczciwszy system sprawiedliwości. Susan Rice zajmuje również stanowisko doradcy ds bezpieczeństwa narodowego w Białym Domu i jest pierwszą osobą w historii piastującą obie role.

Demokratyczny prezydent do tej pory złagodził 75 wyroków. Udzielił pardonu tysiącom osób skazanych za posiadanie marihuany.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!